Προετοιμασία ηλεκτρονικής εγγραφής μαθητών της Γ΄ Γυμνασίου στο Λύκειο για τη σχολική χρονιά 2024-2025

Οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Γ΄ τάξης του γυμνασίου οφείλουν να προχωρήσουν σε κάποιες ενέργειες, ώστε να προετοιμαστεί η διαδικασία των ηλεκτρονικών εγγραφών των αποφοίτων της Γ΄γυμνασίου στο Λύκειο. Για να γίνει η εγγραφή οι γονείς πρέπει να ενημερώσουν το σχολείο σχετικά με τα στοιχεία πρώτου κηδεμόνα και τη διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας, ώστε να γίνει σωστά και έγκαιρα η ηλεκτρονική εγγραφή των μαθητών/τριών που θα αποφοιτήσουν από το Γυμνάσιο Postgresql. Για τον λόγο αυτό χρειάζεται να συμπληρώσουν τις παρακάτων Υπεύθυνες Δηλώσεις. Οι δηλώσεις είναι καλό να συμπληρωθούν μέσω του gov.gr με τους κωδικούς του taxisnet, ώστε να δηλώνεται το γνήσιο της υπογραφής 쿨 운명 mp3. Οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών πρέπει να αποστείλουν ηλεκτρονικά ή σε έντυπη μορφή τις Υπεύθυνες Δηλώσεις ως τις 22 Απριλίου 2024, ώστε το σχολείο να προχωρήσει στην ενημέρωση των στοιχείων εγγραφής και να μπορέσουν να εγγρφούν οι μαθητές/τριες στην Α΄ τάξη του ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ, ανάλογα με την επιθυμία τους 잉크샌즈.

Μπορείτε να δείτε την εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘΑ, την Επιστολή προς τους γονείς/κηδεμόνες και τέλος α)την αίτηση πρώτου κηδεμόνα και β)την αίτηση δεύτερου κηδεμόνα παρακάτω.

ΕΞΕ – 35099 – 2024 – Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2024-2025

ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ 2024-25

20230426 ΥΔ_e-εγγραφές_Α